انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 238, ویژه خرداد و تیر ماه 97 منتشر شد. شنبه  ٢٦/٠٨/١٣٩٧ ساعت ٢٠:١٩

   
انجمن انفورماتیک ایران با همکاری سازمان مدیریت صنعتی برگزار می نماید:

سخنرانی علمی دی‌ماه

سازمان‌های آینده

سخنران : آقای مهندس ژوزف بهنامی
زمان: چهار‌شنبه 26/10/86 ساعت 16:30
مکان: خیابان ولیعصر ـ نبش جام‌جم - سازمان مدیریت صنعتی ـ آمفی‌تئاتر ساختمان آموزش
 
         
 
چکیده سخنرانی
در هیچ عصری بشر تا این حد در معرض تغییرات قرار نداشته است. قرن بیست و یکم آینده‌ای را در خود دارد که کاملاً با امروز متفاوت خواهد بود. امواج خروشان تغییر همه وجوه زندگی انسان را تحت تأثیر قرار خواهند داد. انسان‌ها برای بقاء و ادامه حیات در چنین شرایطی می‌باید با پیش‌بینی و شناخت آینده از فرصت‌های آن بهره‌برداری نموده و خود را با آن سازگار کنند.
دنیای کسب و کار نیز از این قاعده مستثناء نیست. سازمان‌های آینده باید در واکنش به محیط منعطف‌تر، در تبدیل ایده به عمل سریع‌تر و در اعمال تغییرات اساسی تواناتر باشند. دارا بودن این ویژگی‌ها نیازمند ایجاد دگرگونی‌های گسترده‌ای در ابعاد مختلف ساختاری و محتوای سازمان‌ها خواهد بود. مدیران به منظور یافتن مسیر صحیح در چنین دوران پر‌تلاطمی، نیازمند برخورداری از قدرت تخیل برای دیدن فرصت‌های جدید، اراده برای آزمودن ایده‌های جدید، انعطاف‌پذیری برای یافتن و به‌کارگیری راه‌کارهای جدید در طول مسیر توانایی آموختن از تجربه‌های پیشین است.
تصویر شرایط و مختصات محیط کسب و کار در آینده و اندیشیدن به ویژگی‌هایی که لازمه موفقیت سازمان‌ها در چنین شرایط محیطی هستند می‌تواند مدیران و کارکنان سازمان‌ها را یاری دهد تا خود را به توانمندی‌های مورد نیاز جهت کسب موفقیت در چنین محیطی مجهز سازند.
در این سخنرانی پس از تشریح روند‌های کلان جهانی و تأثیر آن‌ها در شکل‌دهی محیط کسب و کار، مشخصه‌های محیط کسب و کار در آینده معرفی شده و در نهایت، برخی ویژگی‌های محتمل سازمان‌های آینده مورد بررسی قرار می‌گیرد.


درباره سخنران
آقای ژوزف بهنامی کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات و دارای بیش از 30 سال سابقه مشاوره مدیریت و 20 سال تدریس در این رشته می‌باشند. آقای بهنامی در حال‌حاضر مدیر اطلاعات مدیریت (واحد‌های ICT و امور مالی) سازمان مدیریت صنعتی هستند. .