انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 238, ویژه خرداد و تیر ماه 97 منتشر شد. شنبه  ٢٦/٠٨/١٣٩٧ ساعت ٢٢:٤٥

   
انجمن انفورماتیک ایران با همکاری سازمان مدیریت صنعتی برگزار می نماید:
سخنرانی علمی مرداد‌ماه

مدیریت پروژه های IT مبتنی بر استاندارد
بین المللی مدیریت پروژه (PMBOK)

سخنران : آقای مهندس ساسان نیکوکار
زمان: چهار‌شنبه 30/5/87 ساعت 16:30 لغایت 18:30
مکان: خیابان ولیعصر ـ نبش جام‌جم - سازمان مدیریت صنعتی ـ آمفی‌تئاتر ساختمان آموزش
 
         
 
چکیده سخنرانی
امروزه اجرای پروژه‌ها در حوزه فناوری اطلاعات به‌ویژه تولید نرم‌افزار، پیچیده و پر‌هزینه می‌باشد به‌حدی که بسیاری از شرکت‌های بزرگ و کوچکی که در این حوزه مشغول به کار می‌باشند ترجیح می‌دهند تا به جای تولید محصولات جدید به ارائه خدمات پشتیبانی برای محصولات خود بپردازند. یکی از مهمترین دلایل بروز این مشکلات، اجرا و مدیریت پروژه‌ها با نگرش‌های سنتی و غیر علمی است که باعث شده است تا دوباره کاری در پروژه‌ها به بالاترین حد خود رسیده، رضایت واقعی مشتری در بیشتر مواقع به‌دست نیامده و هزینه و زمان پروژه مطابق با پیش‌بینی و سود سازمان‌ها حاصل نگردد.
هدف از برگزاری این سمینار، معرفی استاندارد بین‌المللی مدیریت پروژه (®PMBOK) و بررسی چگونگی استفاده آن در اجرای پروژه‌هایIT است و نیز کاربرد این استاندارد در اجرای پروژه‌های مبتنی بر متدولوژی®RUP می‌باشد.

مخاطبان سمینار
1 - مدیران و کارشناسان کلیه شرکت‎ها و سازمان‌های درگیر در صنعت IT
2 - مدیران پروژه‌ها، مدیران برنامه‌ها و مدیران سبدهای پروژه
3 - کلیه کارشناسان و علاقه‌مندان به پژوهش در حوزه مدیریت پروژه

درباره سخنران
آقای مهندس ساسان نیکوکار دارای بیش از 15سال سابقه اجرایی، مدیریتی و مشاوره‌ای در بخش فناوری اطلاعات کشور است. وی در‌ حال ‌حاضر عضو فعال مؤسسه مدیریت پروژه آمریکا و رئیس دفتر ACM 2008-2009 تهران در بـخش Member Professional بـوده و دارای مـدرک مـدیـریـت حـرفـه‌ای پــروژه PMP®:Project Management Professional از آمریکا می‌باشد و بیش ‌از 10سال سابقه تدریس در دوره‌های مربوط به متدولوژی®RUP و استاندارد‌سازی و بومی‌سازی برای شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف دولتی و خصوصی را دارا می‌باشند.