انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 255 مرداد و شهریور 1400 منتشر شد. شنبه  ٢٤/٠٧/١٤٠٠ ساعت ٠٦:١٠

   
٢٢/٠٩/١٣٨٥
جلسه گروه نرم‌افزار آذرماه 85  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : روادید الکترونیکی E-Visa  
     
 
جلسه آذرماه گروه تخصصی شبکه و اینترنت انجمن در تاریخ 22/9/85 در تالار بتهوون خانه هنرمندان ایران و در حضور عده زیادی از اعضای گروه و دیگر علاقه‌مندان برگزار شد. سخنران این جلسه آقای مهندس علی پروینی، سرپرست گروه تخصصی شبکه و اینترنت انجمن، و موضوع سخنرانی «روادید الکترونیکی (E-Visa) » بود.
آقای مهندس پروینی در ابتدای سخنان خود به معرفی پروژه نرم‌افزار کنسولی و روادید الکترونیکی در وزارت امور خارجه پرداخت. وی گفت این پروژه یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین پروژه‌های ملی کشور می‌باشد که دامنه کاربرد آن بین‌المللی بوده و گردش اطلاعات بین تمام کنسول‌گری‌های ایران در سراسر دنیا، اداره کل کنسولی و سازمان‌های مرتبط در ایران را از زمان ارسال درخواست از طریق اینترنت تا چاپ برچسب ویزا در دفتر نمایندگی شامل می‌شود. این سیستم به درخواست کنندگان ویزا برای ایران، از سراسر دنیا حتی کشورهایی که ایران در آن‌ها دفتر نمایندگی ندارد این امکان را می‌دهد تا از طریق اینترنت درخواست خود را ثبت و مراحل انجام آن را تا صدور ویزا پیگیری نمایند.
آقای مهندس پروینی، در ادامه سخنان خود، ضمن بیان تاریخچه‌ای از انجام این پروژه ملی به تفصیل در مورد کلیات فناوری و روش‌های به‌کار گرفته شده در این سیستم، چالش‌ها و مسائل مطرح و تجربیات کسب شده سخن گفت و مطالب جالب و آموزنده‌ای را ارائه کرد.
در پایان این سخنرانی که با استقبال گسترده حاضران روبرو شد به پرسش‌های به‌عمل آمده پاسخ داده شد.
انجمن انفورماتیک ایران بدین ‌وسیله از آقای مهندس علی‌ پروینی به‌خاطر برگزاری این سخنرانی صمیمانه قدردانی می‌نماید.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها