انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 255 مرداد و شهریور 1400 منتشر شد. شنبه  ٢٤/٠٧/١٤٠٠ ساعت ٠٦:٤١

   
١٥/١٠/١٣٨٦
جلسه گروه شبکه دی‌ماه 86  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : بررسی فناوری Wimax  
     
 
نخستین جلسه گروه تخصصی شبکه‌های کامپیوتری انجمن در تاریخ 15/10/86 در محل سالن آمفی تئاتر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، آقای نقیب‌زاده مشایخ رئیس انجمن، تشکیل گروه تخصصی جدید انجمن با نام گروه تخصصی شبکه‌های کامپیوتری را به اطلاع حاضران رساند و ضمن معرفی آقای مهندس علیرضا اهری‌لاحق به عنوان سرپرست این گروه از ایشان به خاطر قبول این مسئولیت تشکر کرد.
سپس آقای مهندس اهری‌لاحق ضمن بر شمردن اهداف این گروه تخصصی و دعوت از حاضران برای همکاری، در مورد فناوری WiMax به سخنرانی پرداخت. وی با بیان این که در دنیای امروز با افزایش جمعیت و رشد شهرها، ضرورت برقراری ارتباطات مفید و مؤثر بیش از پیش احساس می‌شود و همواره تغییر و تحوّل چشمگیری در این خصوص از سوی صاحبان صنعت ارتباطات در جهان صورت می‌گیرد، به تفصیل به بررسی گونه‌ای از فناوری شبکه‌های پیشرفته بیسیم به نام WiMax پرداخت.
در پایان این سخنرانی که با استقبال خوبی از سوی حاضران روبرو گشت، به پرسش‌های به عمل آمده درباره مطالب مطرح شده پاسخ داده شد.
لازم به ذکر است که اسلایدهای این سخنرانی از طریق وبگاه انجمن در اختیار علاقه‌مندان گذاشته شده است. انجمن انفورماتیک ایران بدین وسیله از آقای مهندس علیرضا اهری‌لاحق به خاطر قبول دعوت انجمن برای برگزاری این سخنرانی و از مدیریت محترم سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران به خاطر در اختیار گذاشتن محل برگزاری صمیمانه قدردانی می‌نماید.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها