انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 255 مرداد و شهریور 1400 منتشر شد. شنبه  ٢٤/٠٧/١٤٠٠ ساعت ٠٥:٥٥

   
١٢/١٢/١٣٨٦
جلسه گروه شبکه اسفند‌ماه 86  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : سرویس‌های متن‌باز شبکه در بستر سیستم عامل لینوکس  
     
 
جلسه گروه تخصصی شبکه انجمن در تاريخ 12/12/86 در محل آمفی تئاتر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و در حضور عدّه زيادی از اعضای گروه برگزار شد. سخنران اين جلسه آقای مهندس سيد داود سجادی، سرپرست واحد طراحی مرکز داده‌ها در شرکت داده‌پردازی ايران بود.
موضوع سخنرانی آقای مهندس سجادی، سرويس‌های متن‌باز شبکه در بستر سيستم عامل لينوکس بود. وی در ابتدا با ذکر اين‌که يکی از مهمترين دلايلی که امروزه در صنعت فناوری اطلاعات دنيا به لينوکس توجه گسترده‌ای می‌شود، قابليت‌های بالای اين سيستم عامل در شبکه است به اين نکته اشاره کرد که مدير شبکه‌ای که تحت سيستم عامل لينوکس کار می‌کند می‌تواند تمام اتفاقات در شبکه را زير نظر داشته باشد. آقای مهندس سجادی، قدرت سرويس‌دهی بالا، امنيت، قابليت اعتماد و تحمل بالای خطا را از دلايل اصلی روی آوردن به شبکه لينوکس دانست. همچنين متن باز بودن آن‌را از ديگر جنبه‌های مهم فراگير شدن آن ذکر کرد.
آقای مهندس سجادی در ادامه سخنان خود به تفصيل به معرفی سرويس‌های متن باز شبکه در بستر سيستم عامل لينوکس پرداخت و با ذکر مثال‌هايی آن‌ها را با سرويس‌های موجود در سکّوهای نرم‌افزاری ديگر مقايسه کرد.
در خاتمه اين سخنرانی که با استقبال بسيار زيادی از سوی حاضران روبرو گشت، به پرسش‌های به‌عمل آمده در رابطه با موضوعات مورد بحث پاسخ داده شد.
انجمن انفورماتيک ايران بدين‌وسيله از آقای مهندس داود سجادی به خاطر قبول دعوت انجمن برای برگزاری اين سخنرانی و از مديريت محترم سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران به‌خاطر در اختيار گذاشتن محل برگزاری صميمانه قدردانی می‌نمايد.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها