انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 255 مرداد و شهریور 1400 منتشر شد. شنبه  ٢٤/٠٧/١٤٠٠ ساعت ٠٦:٠٦

   
١٤/٠٥/١٣٨٧
جلسه گروه نرم‌افزار مرداد‌ماه 87  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : معرفی استاندارد مدیریت پروژه (®PMBOK) و کاربرد آن در مدیریت پروژه‌های IT  
     
 
جلسه گروه تخصصی نرم‌افزار انجمن در تاریخ دوشنبه 14/5/87 در محل سالن آمفی‌تواتر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و در حضور عدّه زیادی از اعضای گروه برگزار شد.
سخنران این جلسه آقای مهندس ساسان نیکوکار و موضوع سخنرانی وی، «معرفی استاندارد مدیریت پروژه (PMBOK) و کاربرد آن در مدیریت پروژه‌های فناوری اطلاعات» بود.
آقای مهندس نیکوکار در سخنرانی خود به معرفی استاندارد بین‌المللی مدیریت پروژه PMBOK که امروزه به‌عنوان مرجع اصلی برای تمامی مدیران پروژه در سراسر دنیا مطرح می‌باشد، پرداخت. این استاندارد کلیات مفاهیم لازم برای مدیریت پروژه، بدون در نظر گرفتن حوزه کاری که پروژه در آن اجرا می‌گردد را مطرح نموده و مفاهیم بیان شده در آن برگرفته شده از تجربیاتی است که مدیران پروژه و متخصصان این امر در سراسر دنیا در پروژه‌های خود کسب کرده‌اند و در قالب یک استاندارد زیربنایی منتشر گردیده است.
در پایان این سخنرانی که با استقبال بسیار خوبی از سوی حاضران روبرو گشت به سؤالات مطرح شده پاسخ داده شد.
لازم به ذکر است که آقای مهندس ساسان نیکوکار دارای بیش‌از 15 سال سابقه اجرایی، مدیریتی و مشاوره‌ای در بخش فناوری اطلاعات کشور است و در حال حاضر، عضو فعّال مؤسسه مدیریت پروژه آمریکا و رئیس دفتر انجمن ماشین‌های محاسب (ACM) تهران در بخش اعضای حرفه‌ای است. وی همچنین دارای مدرک مدیریت حرفه‌ای پروژه (PMP) از آمریکا می‌باشد.
انجمن انفورماتیک ایران بدین‌وسیله از آقای مهندس ساسان نیکوکار به‌خاطر قبول دعوت انجمن برای برگزاری این سخنرانی و از مدیریت محترم سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران به‌خاطر در اختیار گذاشتن محل برگزاری صمیمانه قدردانی می‌نماید.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها