انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 255 مرداد و شهریور 1400 منتشر شد. شنبه  ٢٤/٠٧/١٤٠٠ ساعت ٠٦:٠٢

   
٠٤/١٠/١٣٨٧
سخنرانی علمی آذر‌ماه 87  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : کاوش هوشمندانه اینترنت  
     
 
سخنرانی علمی آذرماه انجمن، با یک هفته تأخیر به‌خاطر تعطیل بودن آخرین چهارشنبه آذرماه، در تاریخ 4/10/1387 در محل سالن آمفی تئاتر مرکز آموزش سازمان مدیریت صنعتی و در حضور عدّه زیادی از اعضای انجمن برگزار شد. سخنران این جلسه آقای منصور دهستانی و موضوع سخنرانی «کاوش هوشمندانه اینترنت» بود.
آقای دهستانی در ابتدای سخنان خود با اشاره به این‌که حجم بسیار زیاد اطلاعات در فضای اینترنت، یافتن اطلاعات مورد نیاز را به معضل پیچیده‌ای بدل ساخته است و جستجوی هر کلید واژه‌ای در جویشگرهای متداول به یافتن هزاران و گاه میلیون‌ها مورد می‌انجامد که حتی مرور سطحی آن‌ها از حوصله هر کاربری خارج است، لزوم در پیش گرفتن متدولوژی معینی برای جستجوهای اینترنتی را به عنوان یک ضرورت کاربردی یادآور شد.
آقای دهستانی آنگاه شیوه‌های رایج دسترسی به اطلاعات در وب را به شیوه‌های رسمی و غیررسمی دسته‌بندی کرد و به تفصیل در مورد هر یک از آن‌ها سخن گفت. در این بخش از سخنرانی، متدولوژی‌های مختلف کاوش در اینترنت و ابزارهای مختلف کاوش، مورد معرفی و بررسی قرار گرفت.
در پایان این سخنرانی که با استقبال بسیار گسترده حاضران روبرو شد به پرسش‌های مطرح شده پاسخ داده شد. لازم به ذکر است که این سخنرانی، خلاصه شده یک دوره 8 ساعته بود که به‌صورت فشرده ارائه گردید.
انجمن انفورماتیک ایران بدین وسیله از آقای منصور دهستانی به‌خاطر قبول دعوت انجمن برای برگزاری سخنرانی و از مدیریت محترم سازمان مدیریت صنعتی به‌خاطر در اختیار گذاشتن محل برگزاری صمیمانه قدردانی می‌نماید.

127 کلید واژه پر کاربرد در جستجوهای اینترنتی
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها