انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 255 مرداد و شهریور 1400 منتشر شد. شنبه  ٢٤/٠٧/١٤٠٠ ساعت ٠٦:٤٣

   
٠٩/٠٢/١٣٨٨
جلسه مدیریت پروژه اردیبهشت‌88  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : نیازسنجی‌های سازمانی برمبنای مدیریت فناوری اطلاعات  
     
 
جلسه ماهانه گروه تخصصی مدیریت پروژه‌های فناوری اطلاعات انجمن در تاریخ 9/2/88 در محل آمفی تئاتر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و در حضور عده‌ای از اعضای این گروه برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، آقای نقیب‌زاده مشایخ رئیس هیأت مدیره انجمن توضیحاتی در مورد برنامه‌ها و فعالیت‌های پیش‌ِرو به اطلاع حاضران رساند و سپس آقای مهندس نیکوکار، سرپرست گروه تخصصی مدیریت پروژه‌های فناوری اطلاعات، ضمن مروری بر فعالیت‌های انجام گرفته در این گروه، از آقای امین دانشمند ملایری برای ارائه سخنرانی دعوت نمود.
موضوع سخنرانی آقای دانشمند ملایری، نیازسنجی‌های سازمانی بر مبنای مدیریت فناوری اطلاعات بود. وی ابتدا به این مسأله اشاره کرد که برنامه‌ریزی‌های میان مدت و دراز مدت برای سازمان‌ها امری ضروری به شمار می‌رود و اهمیت این امر زمانی مشخص می‌شود که در برنامه‌ریزی‌های اولیه سازمان‌ها وجود نمودارهای سازمانی و تعریف و طبقه‌بندی‌های فرصت‌های شغلی همواره مورد بحث مدیران بوده است.
آقای دانشمند ملایری آنگاه به تفصیل به معرفی آخرین دستاوردها و برنامه‌های تحلیل نیازهای سیستم در چهار حوزه زیر پرداخت:
1- تحلیل نیازهای تجاری
2- تحلیل نیازهای پژوهشی
3- تحلیل نیازهای توسعه‌ای
4- تحلیل نیازهای آموزشی
به گفته سخنران، ترکیب و ترتیب اجرای این زیرسیستم‌ها می‌تواند باعث پیاده‌سازی معماری سازمانی نوینی از حیث امکان‌سنجی و نیازسنجی‌های موجود در سازمان‌ها گردد.
در خاتمه این سخنرانی به پرسش‌های به عمل آمده درباره موضوعات مطرح شده پاسخ گفته شد.
انجمن انفورماتیک ایران بدین وسیله از آقای امین دانشمند ملایری به خاطر قبول دعوت انجمن برای انجام این سخنرانی و از مدیریت محترم سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به خاطر در اختیار گذاشتن محل برگزاری صمیمانه قدردانی می‌نماید.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها