انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 255 مرداد و شهریور 1400 منتشر شد. شنبه  ٢٤/٠٧/١٤٠٠ ساعت ٠٥:٣٢

   
٢٧/٠٣/١٣٨٨
سخنرانی علمی خردادماه 88  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : کاربرد فناوری تایپ گفتاری فارسی در صنعت بانکداری  
     
 
سخنرانی علمی ماهانه انجمن که در آخرین چهارشنبه هر ماه برگزار می‌گردد در تاریخ 27/3/88 در محل سالن آمفی تئاتر سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد. سخنران این جلسه، آقای مهندس هادی ویسی، دانشجوی دکتری هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی شریف و مدیرعامل شرکت عصر گویش پرداز بود.
در ابتدای این جلسه آقای نقیب‌زاده مشایخ، رئیس هیأت مدیره انجمن، ضمن خوشامدگویی به حاضران، توضیحاتی در مورد برنامه‌های آتی انجمن ارائه کرد و سپس از آقای مهندس ویسی برای ایراد سخنرانی دعوت به عمل آورد.
موضوع سخنرانی آقای مهندس ویسی، «کاربرد فناوری تایپ گفتاری فارسی در صنعت بانکداری» بود.
وی ابتدا به معرفی بازشناسی یا تشخیص خودکار گفتار پرداخت و گفت: «این مسأله رایانه‌ها را قادر می‌سازد تا گفتار انسان را بشنوند و در مقابل آن واکنش مناسب نشان دهند، مسأله‌ای که منجر به برقراری ارتباط سریع و آسان انسان با ماشین‌های اطراف خود می‌شود و او را قادر می‌سازد تا بی‌‌نیاز از دکمه‌ها و کلیدها بتواند با انواع رایانه‌ها یا ابزارهای کاربردی روزمره به سادگی ارتباط برقرار نماید.»
آقای مهندس ویسی سپس با مروری بر فناوری بازشناسی گفتار، تایپ گفتاری را یکی از مهم‌ترین کاربردهای آن اعلام کرد که می‌تواند به طور محسوسی باعث افزایش سرعت ورود اطلاعات گردد و مکالمات و سخنرانی‌ها را به متن معادل تبدیل کرد.
بخش اصلی سخنرانی آقای مهندس ویسی به معرفی کاربردهای بازشناسی گفتار به طور عام و به ویژه در صنعت بانکداری اختصاص داشت و در خاتمه، نمایشی از نرم‌افزار تایپ گفتاری فارسی به حاضران ارائه شد.
در پایان این سخنرانی که با استقبال خوبی از سوی حاضران روبرو گشت به پرسش‌های به عمل آمده درباره موضوعات مطرح شده پاسخ داده شد.
انجمن انفورماتیک ایران بدین وسیله از آقای مهندس هادی ویسی به خاطر قبول دعوت انجمن برای برگزاری این سخنرانی و از مدیریت محترم سازمان مدیریت صنعتی به خاطر تأمین محل برگزاری سپاسگزاری می‌نماید.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها