انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 255 مرداد و شهریور 1400 منتشر شد. شنبه  ٢٤/٠٧/١٤٠٠ ساعت ٠٥:٣٥

   
٠٧/٠٧/١٣٨٩
جلسه تحليل كسب‌ و كار مهرماه 89  
         
 
موضوع سخنرانی : نیاز به مشخصات کارکردی و یک الگوی پیشنهادی برای آن  
     
 
جلسه مهرماه گروه تخصصی تحلیل کسب و کار انجمن در تاریخ 7/7/89 در محل آمفی‌تئاتر مرکز تحقیقات مخابرات ایران برگزار شد.
در ابتدای این جلسه آقای نقیب‌زاده مشایخ، رئیس هیأت‌مدیره انجمن انفورماتیک ایران، طی سخنان کوتاهی ضمن خوشامدگویی به حاضران از مدیریت محترم مرکز تحقیقات مخابرات ایران به‌خاطر پذیرش درخواست انجمن در مورد استفاده از سالن همایش آن مرکز برای گردهمایی‌های علمی انجمن قدردانی کرد. سپس آقای مهندس ساسان نیکوکار، سرپرست گروه تخصصی تحلیل کسب و کار انجمن، اطلاعاتی در مورد برنامه‌های آینده گروه را به آگاهی حاضران رساند و از آقای مهندس علیداد حمیدی برای ایراد سخنرانی دعوت به‌عمل آورد.
عنوان سخنرانی آقای مهندس حمیدی، نیاز به مشخصات کارکردی و یک الگوی پیشنهادی برای آن بود. وی در این سخنرانی ابتدا به این موضوع اشاره کرد که در بسیاری از پروژه‌ها، ذینفعان پروژه و متخصصان فناوری اطلاعات درک متفاوتی از نیازهای کسب و کار، نیازهای نرم‌افزار و هدف‌های پروژه دارند و این امر به نوبه خود در هنگام تحویل پروژه مشکل‌ساز می گردد.
آقای مهندس حمیدی در ادامه، سطوح مختلف مستندات مورد استفاده در یک پروژه نوعی، دیدگاه‌های متفاوت نسبت به فراورده‌های پروژه،‌ تفاوت بین نیازها و مشخصات، مشخصات کارکردی و لزوم تهیه آن را یادآور شد و آنگاه به تفصیل به ارائه یک الگوی پیشنهادی برای تهیه مشخصات کارکردی پرداخت.
در خاتمه این سخنرانی که با استقبال خوبی از سوی شرکت‌کنندگان روبرو گشت به پرسش‌های به‌عمل آمده پاسخ داده شد.
لازم به یادآوری است که آقای مهندس علیداد حمیدی به‌عنوان تحلیل‌گر ارشد کسب و کار در شرکت CXC گلوبال استرالیا فعالیت دارند و در خلال مسافرت کوتاه خود به کشور دعوت انجمن را برای برگزاری این سخنرانی پذیرفتند که بدین وسیله از ایشان قدردانی می‌گردد.

 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها