انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 255 مرداد و شهریور 1400 منتشر شد. شنبه  ٢٤/٠٧/١٤٠٠ ساعت ٠٥:٢٩

   
١٧/٠٩/١٣٨٩
سخنرانی علمی آذرماه 89  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : استانداردهای مربوط به ایجاد مراکز داده  
     
 
سخنرانی علمی آذرماه انجمن در تاریخ چهارشنبه 17 آذرماه 1389 در محل سالن همایش سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و با حضور عده زیادی از اعضای انجمن برگزار شد. سخنران این جلسه آقای مهندس سیدعلی میرپور و موضوع سخنرانی وی استانداردهای مربوط به ایجاد مراکز داده بود.
آقای مهندس میرپور در ابتدای سخنان خود به این نکته اشاره کرد که امروزه ایجاد مراکز داده به عنوان مجموعه‌ای از سرویس‌گرها، زیرساخت‌های ارتباطی/امنیتی و تجهیزات الکترونیکی برای ارایه، نگهداری و پشتیبانی از خدمات تحت شبکه (اینترنت/درون‌‌نت/برون‌نت) سازمان‌ها و شرکت‌ها از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار شده است. وی سپس با اشاره به این که برای ایجاد این مراکز، چه از لحاظ امنیتی و چه موارد دیگر، استانداردهای متعددی تدوین گشته است، به تفصیل درباره موضوعات زیر به بحث پرداخت:
• مراکز داده سنتی و امکانات آن‌ها
• مراکز داده جدید و امکانات آن‌ها
• مرکز داده و میزبانی به‌عنوان سرویس
• چگونگی میزبانی توسط وبگاه‌های بزرگ نظیر گوگل
در خاتمه این سخنرانی که با استقبال زیادی از سوی حاضران روبروگشت به پرسش‌های به‌عمل آمده پاسخ داده شد.
لازم به ذکر است که آقای مهندس میرپور، دارای درجه مهندسی برق و الکترونیک از دانشکده فنی دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی از سازمان مدیریت صنعتی می‌باشد و با بیش از 25 سال سابقه اجرایی و مشاوره در سازمان‌های دولتی و خصوصی بزرگ کشور، هم‌اکنون کارشناس رسمی دادگستری در رشته کامپیوتر است.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها