انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 255 مرداد و شهریور 1400 منتشر شد. شنبه  ٢٤/٠٧/١٤٠٠ ساعت ٠٦:٣٧

   
٢٧/١٠/١٣٨٩
جلسه مدیریت فرایندهای کسب و کار دی ماه ‌‌89  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : مدل‌سازی صحیح معماری سازمان - پیش‌نیاز اصلی در استقرار نظام مدیریت فرایندهای کسب و کار (بخش اول)  
     
 
جلسه دی‌ماه گروه تخصصی مدیریت فرایندهای کسب و کار (BPM) انجمن در تاریخ 27/10/89 در محل آمفی‌تئاتر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران برگزار شد.
سخنران این جلسه آقای مهندس نوید خسروی، سرپرست گروه تخصصی BPM، بود. آقای مهندس خسروی در ابتدای جلسه به آگاهی حاضران رساند که این جلسه اولین نشست از یک سلسله سخنرانی با عنوان «مدل‌سازی صحیح معماری سازمان، پیش‌نیاز اصلی در استقرار نظام مدیریت فرایندهای کسب و کار» است که هرماهه از سوی گروه تخصصی BPM ارائه خواهد شد.
آقای مهندس خسروی در ابتدای سخنرانی خود گفت: «بسیاری از سازمان‌ها را اگر نمی‌توان (و شاید نباید) به سمت سیستم‌های برنامه‌ریزی منابع سازمان (ERP) سوق داد، می‌توان به سمت استقرار نظام مدیریت فرایند که از منظر مدیریتی بسیار ارزشمند است، به عنوان یک سطح متعالی از بلوغ سازمانی، به دور از هزینه‌های نجومی هدایت کرد. اگر ERP یا هر EIS دیگری راه حل سازمان باشد، سازمان‌هایی که توانسته باشند رویکرد فرایندگرایی را در خود عملی کرده باشند، قدرت نسبی بیشتری در جذب فناوری‌هایی مانند ERP خواهند داشت.»
آقای مهندس خسروی در ادامه افزود: «استقرار نظام مدیریت فرایند دارای ارکان متعددی است که هر کدام از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشند. امّا آنچه در دنیا بیشتر به اهمیت آن پی برده‌اند، داشتن یک مدل مناسب از معماری سازمانی است و در این سلسله سخنرانی‌ها به بیان ارکان مختلف استقرار نظام مدیریت فرایند پرداخته خواهد شد.»
آنگاه آقای مهندس خسروی به لزوم مدل‌سازی صحیح معماری سازمان اشاره کرد و به معرفی اجزاء مدل معماری سازمان، فواید و چگونگی استفاده از آن پرداخت و تأثیرات آن بر سایر ارکان استقرار نظام مدیریت فرایند را تشریح نمود.
در پایان این سخنرانی که با استقبال بسیار زیادی از سوی حاضران روبروگشت به پرسش‌های به عمل آمده پاسخ داده شد.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها