انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 254 خرداد و تیر 1400 منتشر شد. چهارشنبه  ٠٦/٠٥/١٤٠٠ ساعت ١٥:١٣

   
٢٠/٠٦/١٣٩١
جلسه گروه مدیریت پروژه و تحلیل کسب و کار شهریور91  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : تحلیل کسب و کار و رابطهٔ آن با مدیریت پروژه  
     
 
جلسه ماهانه گروه تخصصی «مدیریت پروژه و تحلیل کسب و کار» انجمن انفورماتیک ایران در تاریخ 20 شهریور ماه 1391 در سالن آمفی‌تئاتر مرکز تحقیقات مخابرات ایران برگزار شد.
در ابتدای این جلسه آقای نقیب‌زاده مشایخ، رئیس انجمن، ضمن خوشامدگویی به حاضران و معرفی برنامه‌های آتی انجمن به اطلاع آنان رساند که به دنبال مسافرت سرپرست قبلی گروه‌های تخصصی مدیریت پروژه و تحلیل کسب و کار انجمن و توقف چند ماهه فعالیت‌های این دو گروه تخصصی، اینک این دو گروه با هم ادغام شده و با سرپرستی آقای مهندس یاسر احسان فعالیت‌های علمی خود را دنبال خواهد کرد.
سپس آقای مهندس احسان، سرپرست جدید گروه تخصصی مدیریت پروژه و تحلیل کسب و کار انجمن، اهداف و برنامه‌های آینده گروه را به اطلاع حاضران رساند و از آنان برای پیشبرد اهداف گروه دعوت به همکاری نمود.
پس از یک استراحت کوتاه مدت و پذیرایی از حاضران، جلسه این گروه با سخنرانی آقای مهندس احسان دنبال شد. موضوع سخنرانی وی «تحلیل کسب و کار و رابطه آن با مدیریت پروژه» بود. آقای مهندس احسان ابتدا واژه‌های پرکاربرد در استاندارد مدیریت پروژه را تعریف نمود و سپس به تشریح مقدماتی استاندارد PMBOK پرداخت. در ادامه، حوزه‌های دانشی و فرایندهای این استاندارد با استاندارد BABOK مقایسه و در برخی حوزه‌ها تطبیق داده شد و در انتها در مورد حوزه‌های کاربرد هر کدام به اختصار توضیحاتی ارائه گردید.
در خاتمه این سخنرانی که با استقبال خوبی از سوی حاضران روبرو گشت به پرسش‌های به عمل آمده آنان پاسخ داده شد.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها