انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 238, ویژه خرداد و تیر ماه 97 منتشر شد. شنبه  ٢٦/٠٨/١٣٩٧ ساعت ٢٠:٤٢
     
 

گردهمایی‌های ماهیانه گروه تخصصی برنامه‎ریزی منابع سازمان (ERP)
انجمن انفورماتیک ایران

گروه تخصصی برنامه‌ریزی منابع سازمان (ERP) انجمن انفورماتیك ایران با همكاری سازمان مدیریت صنعتی، در دومین دوشنبه هر ماه، تجربیات یكی از شركت‌هایی را كه در خصوص مشاوره و نظارت ، تولید (محصولات ایرانی) و یا پیاده‌سازی (محصولات غیر ایرانی) راه‌حل‌های برنامه‌ریزی منابع سازمان فعالیت می‌نمایند، معرفی می‌نماید.
مکان: آمفی تئاتر سازمان مدیریت صنعتی - خیابان ولیعصر- نبش جام جم

 
     
 

گروه تخصصی برنامه‌ریزی منابع سازمان (ERP) انجمن انفورماتیك ایران بر آن شده است تا تجربیات شركت‌های نرم‌افزاری كشور را، درخصوص تحلیل، انتخاب و استقرار انواع راه حل‌های نرم‌افزاری پیشرفته استاندارد از جمله موارد زیر را:
1- برنامه‌ریزی منابع سازمان(ERP)
2- مدیریت ارتباط با مشتریان(CRM)
3- مدیریت زنجیره تامین(SCM)
4- انباره داده و هوش كسب و كار(DW/BI)
5- سیستم‌های مدیریت دانش(KMS)
6- مدیریت چرخه عمر محصول(PLM)
7- و...
در یك سری جلسات مستمر ماهیانه مورد بحث و گفتگو قرار دهد. برخی توضیحات ضروری درخصوص نحوه اجرای این مهم ذیلاً آمده است.

1- روش برنامه‌ریزی
1-1- در هر ماه، مطالعه موردی یك شركت نرم‌افزاری ارائه خواهد شد.
1-2- در هر برنامه شركت نرم‌افزاری ‌مجری، همراه با یك یا چند مشتری خود، مطالعه (مطالعات) موردی خود را مطرح خواهد نمود.
1-3- شركت مجری و مشتریان آن شركت می‌توانند طبق چارچوب ارائه شده در زیر و در مدت 5/1 ساعت نسبت به معرفی محصول و اثربخشی آن اقدام نمایند.

  • معرفی محصول (45 دقیقه)
  • متدولوژی یا روش پیاده‌سازی پروژه (15 دقیقه)
  • درس‌های آموخته شده در حین اجرا (15 دقیقه)
  • ارزیابی نقاط قوت و اثر‌بخشی پروژه‌های اجراشده (15 دقیقه)

1-4- سپس در بخش پرسش و پاسخ و به مدت 45 دقیقه، شركت مجری و مشتری (یا مشتریان) وی، بایستی به سئوالات تخصصی حاضرین و دیگر شركت‌ها‌ی همكار پاسخ بدهند.

2- شرایط برنامه‌ریزی و اجرای طرح
2-1- با توجه به مذاكرت انجام شده و حمایت مدیر عامل محترم سازمان مدیریت صنعتی، سمینارهای مذكور در ساعت 17 الی 20 دومین دوشنبه هرماه، در سالن آمفی تاتر سازمان مدیریت صنعتی برقرار می‌گردد.
2-2- شركت‌های علاقمند به شركت در این برنامه‌ها می‌توانند، ضمن تعیین یكی از تاریخ‌های پیش‌بینی شده، درخواست خود را به صورت كتبی و یا از طریق پست الكترونیك (emami@isi.org.ir) اعلام نمایند.
درصورت تداخل انتخاب تاریخ جلسات، اولویت با زودترین درخواست‌كننده می‌باشد (براساس تاریخ ایمیل یا فكس)
2-3- در صورت تمایل به معرفی محصول و راه‌حل آن شركت محترم، از طریق اینگونه سمینارهای ماهیانه، لازم است كه آن شركت محترم و مشتری یا مشتریان حاضر در جلسه به عنوان حامی به عضویت حقوقی انجمن درآیند.
2-4- حضور در این سمینار برای اعضاء (حقیقی یا حقوقی) انجمن انفورماتیك ایران، اعضاء خانه مدیران، مدیران و كارشناسان سازمان مدیریت صنعتی، و مدیران و كارشناسان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و دیگر حامیان انجمن رایگان خواهد بود. لیكن سایر افراد بایستی مبلغ 000/100 ریال ورودی پرداخته و یا عضو انجمن انفورماتیك ایران (پیوسته یا وابسته) بشوند.
2-5- پیش‌بینی می‌شود كه در صورت مهیا بودن امكانات در محل اجرای سمینار، شركت نرم‌افزاری مجری بتواند قبل یا بعد از سمینار، نسبت به دموی كامل‌تر نرم‌افزار خود نیز اقدام نماید.
2-6- در صورت تمایل، شركت مجری می‌تواند برنامه‌های بازدید از سایت خود یا سایت مشتریان خود را نیز برنامه‌ریزی و اعلام نماید. اینگونه برنامه‌ها در طی سمینار اعلام شده و با هماهنگی كمیته تخصصی برنامه‌ریزی منابع سازمان (ERP) انجمن انفورماتیك ایران متعاقباً برگزار خواهد شد.
2-7- گزارش اینگونه سمینا‌رها در ویژه‌نامه‌های تخصصی ERP گزارش كامپیوتر چاپ خواهد شد.
2-8- شركت‌كنندگان با هماهنگی انجمن انفورماتیك ایران، می‌توانند بروشور‌ها، CDهای اطلاعاتی و هدایای تبلیغلاتی خود را به شركت‌كنندگان ارائه نمایند.
2-9- فیلم‌برداری از سمینار به درخواست و با هزینه شركت مجری قابل انجام می‌باشد.
2-10- در اینگونه سمینارها، علاوه براعضاء انجمن و اعضاء خانه مدیران، از مدیران شركت‌های تحت پوشش سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، حتی‌الامكان از مدیران ارشد 500 شركت برتر ایران و دیگر صنایع بزرگ كشور نیز دعوت به عمل خواهد آمد.