انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 254 خرداد و تیر 1400 منتشر شد. چهارشنبه  ٠٦/٠٥/١٤٠٠ ساعت ١٥:٥٩

   
٢٦/٠٣/١٣٩٤
برگزاری جلسۀ گروه تخصصی شبکه و سخت‌افزار  
         
 

جلسۀ خرداد ماه گروه تخصصی شبکه و سخت‌افزار انجمن انفورماتیک ایران در تاریخ 26 خرداد 1394 در محل سالن آمفی تئاتر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران برگزار شد. در این جلسه پس از خوشامدگویی آقای مهندس اهری لاحق، سرپرست گروه تخصصی، آقای مهندس علیرضا ثانی دربارۀ امنیت شبکه‌های پرداخت الکترونیکی مبتنی بر استاندارد PCI-DSS به سخنرانی پرداخت.

آقای مهندس ثانی، در ابتدای سخنان خود با ذکر این که با ورود راهکارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات در حوزۀ پرداخت، انجام امور پرداختی سهولت بسیاری یافته و افراد بسیاری در جوامع امروزی از مزایای پرداخت الکترونیکی استفاده می‌کنند، کشورمان را دارای رتبۀ نخست میزان استفاده از خدمات پرداخت الکترونیکی در منطقه اعلام نمود.

وی سپس با بیان این که این حجم استفاده از خدمات پرداخت الکترونیکی، به‌طور قطع می‌تواند زنگ خطری باشد برای پرداختن به مخاطرات مربوط به این حوزه، مبحث امنیت اطلاعات در شبکه‌های پرداخت الکترونیکی و چالش‌های آن را یکی از مهم‌ترین مباحث دانست.

آقای مهندس ثانی در ادامه به تفصیل، موارد زیر را مورد بحث و بررسی قرار داد:

·         آشنایی با نظام پرداخت الکترونیکی و ابزارهای آن در ایران

·         آشنایی با چرخۀ حیات تراکنش‌های مالی در ایران

·         آشنایی با مخاطرات امنیتی حوزۀ پرداخت الکترونیکی

·         بررسی راهکارهای امنیتی شبکۀ پرداخت الکترونیکی با نگاه به استاندارد PCI-DSS

در پایان این سخنرانی که با استقبال خوبی از سوی حاضران روبرو گشت، به پرسش‌های به عمل آمده دربارۀ موضوعات مطرح شده پاسخ داده شد.

لازم به ذکر است که آقای مهندس علیرضا ثانی، فارغ‌التحصیل رشتۀ مهندسی فناوری اطلاعات گرایش امنیت اطلاعات است و مدیریت امنیت شرکت مبنا کارت آریا و مدیریت امنیت شرکت اطلاعات فناوری جهانی پارس (اینفورتک) را در سابقۀ کاری خود داراست. وی همچنین سرممیز بین‌المللی استاندارد ایزو 27001 نیز می‌باشد.

انجمن انفورماتیک ایران بدین وسیله از آقای مهندس علیرضا ثانی به خاطر قبول دعوت انجمن برای برگزاری این سخنرانی و از مدیریت محترم سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران به خاطر در اختیار گذاشتن محل برگزاری صمیمانه قدردانی می‌کند.

 
     
 
منبع :   انجمن انفورماتیک ایران
 
         
  فهرست اخبار بازگشت